Nyní jsou všechna koťátka v nových domovech. Další vrh plánujeme na zimu 2018

Od porodu jsou koťátka denně brána do rukou, navyklá na lidský pach a berou člověka jako druhou maminku. Během vývinu nejsou nikde izolovaná, nylonovou porodnu jsme měli na posteli a nyní jsou v ohrádce v ložnici, zvyklá na každodenní kontakt. Mají tak silný vztah k člověku že jak na ně promluvím hned se probudí a mňoukají a batolí se přes celou ohrádku za mnou, ikdyž tam mají svou maminku. Budou 2x očkovaná, odčervená a zvyklá na kočičí záchůdek a běžný ruch domácnosti. Na přání možno zařídit rannou kastraci.

Cena koťátka na mazlíka show quality je 12.000,-
Chov 20.000.-
rezervace pouze oproti záloze
Chov negativní na HCM, PKD, FeLV, FIV
Nezávazná návštěva vítána

 

 

Co si připravit před příchodem koťátka domů

Koťátka jsou zvyklá na setlivo Cats Best Oko Plus a Zverlit červený.

Chodí na záchůdek nekrytý, bez domečku. Např. https://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/vanickove_toalety/122075

Lopatička osvědčená Např. https://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/lopatky_predlozky/lopatky/122085

Krmivo dostávají Fitmin kitten for life. Nedoporučuji konzervy a kapsičky! Rozmsláte si kočičíka a není to zdaleka tak zdravé a vyvážené jako granule. Na přilepšenou třeba jednou týdně doporučuji Animonda Carny.

Pořádné škrabadlo, kam se vejde dospělý Ragdoll (do 99% běžných se nevejde) a pod kterým se nezlomí sloupek - navíc možno místo plyše, který kočky elektrizuje, lze dát na povrch koberec nebo mančestr https://www.drapaki.pl/index.php?language=cz

 s výběrem případně poradím. Obecně se do takových těch tunýlků ragdollové nevejdou, takže bez tunýlků:-)

Vřele doporučuji doplňkové škrabadlo k objektu, který si nepřejete aby byl škrabán (sedačka), pokud je škrabadlo standartní v jiné místnosti:

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/skrabadla_odpocivadla/prkna_sisal_hracky/121924

Oblíbené hračky:

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/udice/peri/154920 vábnička s peřím imitující let ptáka.

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/micky/122116 nejlepší míčky na aportování.

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/tunel_pytel/162700 velmi oblíbený tunel

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/zabava/156170 velmi oblíbená ruleta

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/udice/vabnicky_ostatni/122152 vábnička s ruličkami papíru na drátě

myšky z králičí kůže s peříčky místo ocásku - kamenné prodejny Zvěrokruh

pasta podporující trávení chlupů, stačí od půl roku až roku věku vysoce účinná pasta BezoPet kamenné prodejny Zvěrokruh, nebo silnější Laxatone u veterináře.

Pamsky - Brit Care Lets Bite - sušené 100% maso, bez koření (důležité), kamenné prodejny Zvěrokruh. Doporučuji i lososa z žady pro psy, nastříhat na měnší kousky a kočky ho milují.

Hřeben proti línání - jeho pužívání trochu zmenší hustotu a délku srsti, není vhodné na výstavní jedince https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hygiena/kartace_hrebeny/kartace_hrebeny/537305

Klasický finišák na dlouhou srst s měkkými zuby aby ji nepoškodil ve zverimexu pouze Le Salon Essentials šedý s obrázkem kočky, nebo bordo s obrázkem psa.

Šampon, je nutné ho mít doma z důvodu chyby ve výživě (kapsičky), řidší stolice se zachycuje na chlupech, stačí vykoupat jen zadeček - Pro kočky. Výstavní doporučuji Groomers Goop.

Kleště na drápky - DŮLEŽITÁ kvalita, jinak třepí drápky. Doporučuji tento typhttps://www.baron.cz/kocka/nuzkove-kleste-na-drapky-3583-k-X000631-X001122.html v prodejnách Zvěrokruh. Z OBOU STRAN dotahovatelný šroub či matice - NE NÝT, skvěle příléhající čepele, mechanismus (šroub) v kovovém provedení - ne plastovém.

Přepravka s "vrchním plněním" https://www.i-zverimex.cz/index.php?product=13699

Pokud na ven budete chtít postroj, na koťata https://www.zoohit.cz/shop/kocky/doplnky_na_cesty/postroje/122376 a na dospěláka potom kupujte pouze značku Avenue pro Velká plemena koček, do standartního se Vám nevleze.

Pelíšek - kočka Vám do pelíšku, který ji připravíte, zpravidla nevleze. Nedoporučuji je kupovat, stejně se Vám nastěhuje do postele, na křeslo, pod topení, na parapet, přípdně na škrabadlo.

Misky - dle Vašeho vkusu:-)